Scoruri rezultate recente
Toate →
Actuale

Prioritățile de transfer ale lui Dinamo: Andrei Nicolescu dezvăluie dificultățile întâmpinate de Zeljko Kopic

iunie 29, 2025
2 min citire 0 comentarii

Dinamo a cedat jucători importanți în această vară și se află în criză de fundași centrali. Andrei Nicolescu, oficialul echipei dinamoviste, a afirmat că echipa se află în căutarea unui astfel de jucător pentru a acoperi gaura din echipa lui Zeljko Kopic. Mai mult, Nicolescu recunoaște faptul că Dinamo se află în întârziere cu transferurile.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Nicolescu ar vrea să aducă doi jucători pe parcursul următoarei săptămâni la Dinamo. Asta pentru ca Zeljko Kopic să aibă timp să îi integreze înainte de startul sezonului din Liga 1.

Andrei Nicolescu recunoaște problemele cu care se confruntă Zeljko Kopic

Dinamo a rămas în urmă la capitolul transferuri. Andrei Nicolescu a spus clar ce jucători îi lipsesc, în acest moment, lui Zeljko Kopic. „Ne mai trebuie transferuri. Suntem foarte aproape să mai închidem două. Ne trebuie fundași centrali cu prioritate. Probabil încă o extremă dreapta, rezervă pentru Danny Armstrong. Cinci sau șase jucători ne-ar mai trebui.”

„Suntem puțin dați peste cap după negocierile care au durat mai mult. Căutăm și un portar, dar trebuie să fim convinși că vom găsi cea mai bună variantă.”

„Toți ne dorim să aducem jucători de calitate cât mai repede, dar nu tot timpul se întâmplă cum vrem noi.”, a declarat Andrei Nicolescu, conform digisport.ro.

Kopic s-a descurcat cu ce a avut în cantonamentul din Polonia. L-a folosit în centrul defensivei pe Andrei Mărginean, un mijlocaș defensiv care s-a accidentat ușor. Apoi i-a mai încercat pe Kennedy Boateng și Răzvan Pașcalău. În absența altor soluții, în meciul cu Motor Lublin, scor 3-3, Kopic i-a utilizat în centrul apărării pe Raul Opruș, care e fundaș stânga, și Goodwin Udosen, care e mijlocaș.

Nathan Zohore de la US Boulogne, din al treilea eșalon al Franței, și Mohammed Umar, jucătorul celor de la Poli Iași, sunt țintele celor de la Dinamo. Câinii i-au adus deja pe Cristi Mihai de la UTA, Codruț Sandu, portar de la Rapid, împrumutat sezonul trecut la FCU Craiova, Luca Bărbulescu, atacant de 18 ani de la academia lui Augsburg, Alexandru Musi de la FCSB, implicat în tranzacția care s-a finalizat cu plecarea lui Dennis Politic, Kyriakou Charalampos, jucător venit de la Apollon Limassol, și Daniel Armstrong, din Scoția.

f 𝕏

Razvan Ungureanu este un jurnalist cu peste 10 ani de experiență în domeniul actualelor sportive, contribuind semnificativ la Dolce Sport, o destinație principală pentru iubitorii de sport din România. Acoperă cu pasiune și acuratețe evenimente din Superliga, strategii de transferuri și analize tactice, oferind perspective valoroase cititorilor.

Citește în continuare

Actuale

Cele mai citite din Actuale

Mai multe din Actuale

Vezi tot →
0 comentarii

Lasă un comentariu